Inżynieria odwrotna

inzynieria_odwrotna_centrum_jakosciowe_sgp

Na czym polega inżynieria odwrotna?

Inżynieria odwrotna (Reverse engineering), nazywana też inżynierią wsteczną lub programowaniem zwrotnym, to nic innego jak proces wprowadzania obiektów rzeczywistych do świata wirtualnego i ich digitalizację. Jest przydatne rozwiązanie w momencie, gdy w maszynie ulegnie awarii komponent lub podzespół, którego już nie produkuje lub jego specyfikacja techniczna nie jest dostępna. Przygotowując dla Państwa model CAD 3D na podstawie rzeczywistego obiektu, opieramy się o przeprowadzone skany 3D lub o dokładną dokumentację 2D. Skanowanie 3D przeprowadzamy przy pomocy precyzyjnego skanera 3D o dużej dokładności (0,025 mm). Następnie uzyskany skan służy do wykonania dokładnego modelu CAD za pomocą oprogramowania GeoMagic Designe przez naszych doświadczonych inżynierów. Po ponownym sprawdzeniu zgodności modelu CAD z rzeczywistym obiektem tworzymy dokumentację 2D, a całość przesyłana jest do Klienta.

Dlaczego warto zlecić?

Przede wszystkim jest duża oszczędność czasu i środków finansowych w momencie, gdy obiekty CAD odwzorowują obiekty już rzeczywiście istniejące. Dysponując modelem 3D, są Państwo w stanie na bieżąco udoskonalać i poprawiać obiekt, tak aby był idealnie dopasowany od istniejących już podzespołów. Skanowanie 3D pozwala nie tylko na odtworzenie nieistniejących już na rynku komponentów, ale i na przeprowadzenie analizy porównawczej produktów konkurencyjnych marek.

Korzyści ze skorzystania z inżynierii odwrotnej

  • Odtworzenie nieaktualnych technicznych baz danych komponentów/detali
  • Utworzenie nieistniejących dokumentów części zamiennych elementów maszyn i urządzeń
  • Weryfikacja zgodności części pochodzących z próbnych partii produkcyjnych z istniejąca dokumentacją 3D
  • Możliwość modyfikacji elementów będących słabym ogniwem i dopasowanie do zmienionych wymogów

Etapy wdrożenia usługi

Proces zlecenia i wdrożenie

SGP
Partner Problem jakościowy     1 Pojawienie się problemu/zapotrzebowania u klienta Klient ma problem jakościowy lub braki w dokumentacji technicznej i pojawia się konieczność skorzystania z naszych usług
    2 Przyjęcie zamówienia do realizacji Klient kontaktuje się z nami, a my zbieramy wszystkie niezbędne dane oraz ustalamy strategię działania. Określamy zakres i specyfikę wsparcia.
    3 Kontakt inżyniera z klientem Inżynier przeprowadza analizę detalu i przygotowuje wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do rozpoczęcia pracy.
    4 Skan 3D detalu oraz tworzenie modelu 3D w GeoMagic Design Do sporządzenia skanu używamy precyzyjnego skanera 3D z wysoką dokładnością (0,025mm).
    5 Sprawdzenie poprawności wykonania Porównujemy stworzony model ze skanem 3D oraz sporządzamy dokumentację 2D.
    6 Przesłanie skanu, modelu oraz rysunku z raportem do klienta Przekazujemy Klientowi całą sporządzoną dokumentację, skan, model oraz raport z wykonania usługi.
Partner Rozwiązanie problemy     7 Zakończenie realizacji usługi oraz feedback Po ukończeniu realizacji zlecenia przygotowujemy dokumentację niezbędną do rozliczenia finansowego wykonywanego zadania. SGP weryfikuje z Klientem jakość realizacji zlecenia, a wnioski, wyciągnięte na podstawie otrzymanych uwag, posłużą do dalszego doskonalenia procesu.

Referecje naszych klientów

Opinie klientów

„Cooperation with SGP has developed properly from the very beginning and SGP has greatly supported Bufab growth over past years.”
Jarosław Bazeli Managing Director
Bufab Poland
„We repute this company as deserving for recommendation.”
Robert Grzyb Director Advanced Quality
Cooper Standard
„Basing on orders and missions performer by SGP – Sorting Group Poland Sp. Z o.o., we can confirm high quality of services and punctuality of realized commissions.”
Marcin Przedborski Kierownik Działu Jakości
LG Electronics
„The communication and services provided by SGP have always been provided in a timely manner and ore to the expected high standards.”
David Alexander Quality Manager
Curtiss-Wright
„SGP Group administers of well qualified managerial and labor personnel and rich experience, which results in good quality of their work. We repute this company as deserving for recommendation.”
Luca Marchegiani Procurement Direction
Elica
„It’s worth to mention that services rendered by SGP are always provided on-time and with high quality standards.”
Paola Santagati Quality Supplier
Tristone Flowtech Italy

Nasi konsultanci czekają na Twój kontakt

Darmowa konsultacja