Na czym polega inżynieria odwrotna?
Inżynieria odwrotna (Reverse engineering), nazywana też inżynierią wsteczną lub programowaniem zwrotnym, to nic innego jak proces wprowadzania obiektów rzeczywistych do świata wirtualnego i ich digitalizację. Jest przydatne rozwiązanie w momencie, gdy w maszynie ulegnie awarii komponent lub podzespół, którego już nie produkuje lub jego specyfikacja techniczna nie jest dostępna. Przygotowując dla Państwa model CAD 3D na podstawie rzeczywistego obiektu, opieramy się o przeprowadzone skany 3D lub o dokładną dokumentację 2D. Skanowanie 3D przeprowadzamy przy pomocy precyzyjnego skanera 3D o dużej dokładności (0,025 mm). Następnie uzyskany skan służy do wykonania dokładnego modelu CAD za pomocą oprogramowania GeoMagic Designe przez naszych doświadczonych inżynierów. Po ponownym sprawdzeniu zgodności modelu CAD z rzeczywistym obiektem tworzymy dokumentację 2D, a całość przesyłana jest do Klienta.
Dlaczego warto zlecić?
Przede wszystkim jest duża oszczędność czasu i środków finansowych w momencie, gdy obiekty CAD odwzorowują obiekty już rzeczywiście istniejące. Dysponując modelem 3D, są Państwo w stanie na bieżąco udoskonalać i poprawiać obiekt, tak aby był idealnie dopasowany od istniejących już podzespołów. Skanowanie 3D pozwala nie tylko na odtworzenie nieistniejących już na rynku komponentów, ale i na przeprowadzenie analizy porównawczej produktów konkurencyjnych marek.
Korzyści ze skorzystania z inżynierii odwrotnej
- Odtworzenie nieaktualnych technicznych baz danych komponentów/detali
- Utworzenie nieistniejących dokumentów części zamiennych elementów maszyn i urządzeń
- Weryfikacja zgodności części pochodzących z próbnych partii produkcyjnych z istniejąca dokumentacją 3D
- Możliwość modyfikacji elementów będących słabym ogniwem i dopasowanie do zmienionych wymogów
Etapy wdrożenia usługi
Proces zlecenia i wdrożenie
Szukasz ekspertów od jakości?
W trzech krokach zostaw kontakt do siebie. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą w ciągu 24h.
Poznaj nasze pozostałe usługi
Nasza oferta
Kontrola jakości
Selekcja wadliwych elementów na każdym etapie produkcji i we wszystkich fazach projektowych, przy użyciu skutecznych metod i narzędzi jakościowych.
Usługa CSL II
CSL 2 to dodatkowa procedura wymagana od dostawcy przez Klienta. Kontrola przeprowadzona przez firmę zewnętrzną gwarantuje dostawę spełniającą określone wymagania jakościowe.
Zapewnienie jakości dostaw
Nasi kontrolerzy przeprowadzają proces kontroli jakości dostarczanych komponentów, a doświadczony Inżynier Jakości czuwa nad procesem reklamacyjnym u dostawcy i wdrożeniem działań korygujących.
Szkolenia jakościowe, konsultacje oraz audyty
Projekty szkoleniowo-doradcze z zakresu szkoleń dla pracowników, doradztwa, wdrożeń i audytów, prowadzone przed kadrę specjalistów.
Referecje naszych klientów
Opinie klientów